ekspres poczta

Pitbull Patryk Vega Chojna

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zazwyczaj nie zapomnieliśmy o drinku z klasyków gatunku, który powstał dziś w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie bardzo popularnego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Właściwie było także dodatkowo w ostatniej sztuk.

Pitbull Patryk Vega Międzyzdroje

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy patrzyć na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pracę działają znacznie dobra, sumiennie, potrafią chodzić w unii. A po godzinach wszystek z nich wymaga borykać się z własnymi problemami, które uniemożliwiają im istnienie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pracę działają znacznie dobra, sumiennie, potrafią chodzić w unii.

A po godzinach wszystek z nich wymaga borykać się z własnymi problemami, które uniemożliwiają im istnienie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z kobietą, która mama się otrzymać mu prosta do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej sztuce Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a też w odreagowaniu na stres połączony z produkcją popada w jeszcze to dłuższe kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) jest szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze istnienie inne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który ogląda się w bardzo niewygodnej i niestabilnej sytuacji, wdaje się on gdyż w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Międzyzdroje

Świadomości te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze spełnia prostą rolę, a gra nią istnieje panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne chwili mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co tak postępuje w współczesnym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rozwiązanie, że gdy już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Międzyzdroje

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty rzeczy w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak albo ich film istniał naprawdę praktyczny i silny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym faktu nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić i na ostatnich banalniejszych i bardzo docenianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych pracach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dużo spisali się w sztuki policjantów, którzy pogubili się we naturalnym mieszkaniu własnym również potrzebują godzić się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, który stał dokonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą być przez ostatnie problem z dobrym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Międzyzdroje

Każde z form nie są czarno białe, pokazują nam się z drugich stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, pozostające na straży prawa, często są bez skazy, są silne bycie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy działają ciężką pracę, i po niej potrzebują godzić się z innymi demonami. Akurat wtedy sprawiło, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został uznany przez publiczność, która zamierzałam już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, umieszczają się o wiele bardziej pewne i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Międzyzdroje

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments