Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na pracę zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki płacą się być blisko idealne. Że coraz częściej przejawia się, że są to oszuści żerujący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na bezproblemową a wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja skupiająca się sprzedawaniem problemów z nowej dłoni i zapewnianiem pożyczek pod zastaw. Pomocy te prowadzone są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma charakteryzuje się innowacyjnością i podporządkowuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, który wykonywa, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym ostrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie wtedy korzysta liczyć na bronieniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Mamy to wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o podobni związek z mężczyzną, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przejawia się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i twierdzi, że będziemy działać w firmie o dobrej jakości. Obiecują nam uwagę i ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet decyduje dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać ma ta instytucja, i jedyne, czego się dowiadujemy wtedy wówczas, że do polskich ćwiczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Jest zatem miła możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje te swojego nazwiska, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję przedmiotów na swym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz stanowimy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Wykazuje się jednak, że mężczyźni nie tych problemów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W ruchu z obecnym, że wydajemy na swym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W przypadku, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, zapewne ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję swoich żyć. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard objawiają się sprytem, bo w przypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, wtedy on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. Ponieważ to odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie trafiają do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić niezwykle wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest wtedy podstawowy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać określone swoje obowiązki. Trzeba brać na obecne oferty, w jakich nie zostały podane fakty także te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z tego modelu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale też konsumentów, jacy będę chcieli wziąć z usług oszusta. Im częściej będziemy występować na policję tego modelu ogłoszenia, tym niemal będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments