Poczta kurier Niemcza zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi przyciągają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Syców jest dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Syców

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas i nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Syców zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą paczkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na dostarczeniu paczki do odbiorcy na czas. Najczęściej termin dostarczenia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tylu pakunków z pewnością dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przez kuriera prosto spod naszego domu. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by wiele czasu i wymagało od nas siły, zwłaszcza kiedypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni nadawać znaczące ilości paczek warto skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, gdy pakunek który musimy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary przesyłki musimy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki oraz wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wody, dlatego najlepiej nie przybliżać się do granicznej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania przesyłki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Syców stara się żeby wszystkie paczki były przenoszone z uwagą, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przechylać lub zostać zgnieciona przez inne opakowania.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Syców odbierając pakunek potrzebuje też ten dokument otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Syców .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę